Beleduc Active Kids / Pisa Kulesi

80,00 

4+ Yaş | 2+ Oyuncu

Bakalım zarda çıkan renkleri kullanarak en uzun kuleyi kim yapabilecek? Beleduc Active Kids – Mini Oyunlar Serisi’nden Pisa, çocukların el-göz koordinasyonu, dikkat, strateji kurma ve planlama becerilerini geliştirir.

Problem çözme ve Planlama, Strateji Kurma, Mantık ve Muhakeme, Renk eşleştirme, El-Göz Koordinasyonu, Dikkat ve Konsantrasyon

Oyunun amacı her diski üçer ahşap parçayla doldurup kazanmak, ve kazandığınız disklerle önünüzde yeni katlar ekleyerek en uzun kuleyi yapabilmektir.
Kulenin katlarını oluşturacak zemin diskleri açık bir şekilde masaya yerleştirilir. Oyunun başında bu diskler kimseye ait değildir çünkü 3. daireyi de eşleşen parçayla tamamlayan oyuncu tamamladığı diski kazanacaktır.
Renk zarı atılır, zarda çıkan uygun renkteki parça istenen zemin diskinde eşleşen yere koyulur. Eğer zarda beyaz renk çıktıysa oyuncu bir hamle yapmaz ve sıra sonraki oyuncuya geçer. Eğer zarda 4 rengin birden olduğu semnol gelirse, oyuncu istediği parçayı seçip yerleştirebilir.
Sıra diğer oyuncuya geçer, o da zarı atar ve zarda çıkan renkteki bir parçayı alarak istediği zemin kartındaki uygun yere koyar. Sıra diğer oyuncuya geçer.
Bir el devam ederken, tüm oyuncular bir diski tamamlamaya çalışan oyuncu olmak için planlama yapar. Sırası gelen oyuncu zemin kartlarında bulunan dairelerden sonuncuyu da tamamladığında, zemin kartını üstündeki bloklarla birlikte önüne alır. Bir sonraki dolan zemin kartı da alındıkça üst üste eklenir.
Oyun bu şekilde, sırayla zar alıp parçalar eklenerek, dolan zemin kartları her oyuncunun önünde üst üste eklenerek devam eder. Tüm parçalar bittiğinde en uzun kuleyi yapan oyuncu oyunu kazanır.

1 renk zarı, 8 disk, 24 renkli ahşap parça

Beleduc Active Kids / Pisa Kulesi

80,00 

Stok kodu: BC26010 Kategoriler: